Odessa Doğal Kaynakları

Odessa Doğal Kaynakları, Moldova sınırında bulunan ve Ukrayna’nın güneydoğu kısmında yer alan, ülkenin dördüncü büyük şehri Odessa zengin bir tarihe sahiptir. Yüzyıllarca istilalara uğramış olan kent aslında bir Yunan kolonisi olarak kurulmuştur. Karadeniz’in en önemli liman kentlerinden olan Odessa doğal kaynakları ile de zenginliğini kanıtlamaktadır. Şehir doğal güzellikleriyle turistlerin gözbebeği haline gelmiştir. Doğası, denizi, doğal güzellikleri, limanlarıyla olduğu kadar sanayileşmesiyle de popüler hale gelen Odessa verdiği üniversite eğitimleri sayesinde de ismini sık sık duyurmaktadır.

İlk kurulduğu Antik Yunan döneminde de bugünkü gibi bir liman kentiydi Odessa. Özellikle Karadeniz’de bulunmasından ötürü, tüm Kuzey ülkelerini Akdeniz ve Asya’ya bağlayan çok önemli bir noktadadır. Karadeniz’deki en yoğun deniz trafiği bu limandadır. Tabi ki bu bölgenin ticaretinde de önemli yeri bulunmaktadır. Bu yoğunluk içinde Odessa doğal kaynakları da yoğunluğun sebeplerinden birini oluşturur.

Sanayi bölgeleri olan Odessa’da metal sanayi kadar inşaat sanayi de ön plana çıkmaktadır. Toplamda iki yüzün üzerinde sanayi kuruluşuna sahip olan şehir ülkenin en önemli askeri sanayi kurumlarını da barındırmaktadır. Tüm sanayi bölgeleri için önemli bir lojistik merkez haline gelen Odessa bu kuruluşları karayolu ve demiryolu ile birbirine bağlamaktadır. Odessa doğal kaynakları ile de zenginleşen bir ülke olurken, tarihi ve kültürü, gelişen sanayisi ile ülkenin en büyük şehirlerinden olmaya devam ediyor.

Hem iş adamlarının yoğun şekilde ziyaret ettiği, hem de her yıl çok sayıda turist ağırlayan Odessa kenti, Türk öğrencilerinin de sıklıkla tercih ettiği şehirlerden biridir. Gençler kendilerine eğitim, kariyer ve iyi bir iş sansı sunan eğitimleri alabilmek için başvurularda bulunmaya devam ediyorlar. Kültürüyle bilinen Odessa doğal kaynakları, tarihi ile verdiği eğitimleriyle de herkesi büyülemeye devam ediyor.

Doğal Zenginliklerin Adresi

Şehrin doğal güzellikleri haliyle Odessa doğal kaynakları konusunda da bilgi veriyor. Yer altı zenginliği, sanayileşmesi, sahilleri, limanları ve üniversiteleri ile herkes için bir cazibe merkezi haline gelmeyi başaran şehir sizin hayallerinizi de gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Tarihi binaların içinde eğitim alabilir, şehirdeki eğlencelere katılıp sabaha kadar dans edip, içkilerinizi yudumlayabilirsiniz. Kültürel faaliyetleri, tiyatro, opera gösterileri gençlerin güzel bir öğrencilik geçirmelerine neden olur. Şehirde pek çok cafe ve restoran olduğu için gün içinde herhangi bir saatte kafa dinlemek mümkündür. Bölgenin en zengin, en hareketli şehri olan Odessa’da siz de öğrenci olabilirsiniz.

AB kriterlerinde eğitim alabileceğiniz yirmiden fazla üniversite vardır. Odessa’da yaşam koşulları da ülkemizdekine benzer, hatta daha da uygundur. Avantajlarla dolu bir öğrencilik yaşayabileceğiniz Odessa başvuruşlarını yapan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile hayalleriniz artık gerçek olabilir. Sınavlara girmeden de en popüler bölümlerde öğrenci olabilirsiniz. Senelik 2000 ile 3000 Dolar civarında harç bedelleri öder, yabancı dil hazırlık sınıflarına gider, mavi diploma ile mezun olabilirsiniz.