Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Gazetecilik

Gazetecilik Bölümü

Engelleri kaldıran sistemi ile gazetecilik bölümünü sınavdan başarı puanı almanızı koşul kılmadan bölüm hayallerinizi gerçekleştirmenizi sağlar.

Gazetecilik Bölümü

Dünyanın en eski ve en saygın meslekleri arasında hiç kuşku yok ki Gazetecilik ilk sıralarda gelir. Son yıllarda iyice popülerleşen mesleğe gençlerin yoğun ilgi göstermesi bu bölümlere girişleri de zorlaştırmaya başladı. Yoğun talep alan Gazetecilik bölümü pek çok gencin idealindeki meslektir. Bu alanda eğitim almak içinse ne yazık ki pek çok sınava girmek ve istenen taban puanı tutturmak gerekir. Aksi halde idealleri olan gençler bir sonraki yıl için yeniden aynı hazırlıkları yapmak zorunda kalırlar. Oysa Odessa Uluslararası Humaniter (Gumanitarni) Üniversitesi (Beşeri Bilimler Akademisi) Gazetecilik bölümüne girmeyi sınavsız hale getirdiği için artık hayallerinize veda etmek zorunda kalmayacaksınız.

Odessa Uluslararası Humaniter (Gumanitarni) Üniversitesi (Beşeri Bilimler Akademisi) Gazetecilik

Dünyanın en saygın mesleğine giden yolu Avrupa’da eğitim alarak kat edecek, kariyeriniz için çok önemli bir başlangıç yapacaksınız. Başka bir ülkenin kültürünü öğrenmek, farklı ülkelerden gelen gençlerle tanışmak elbette olaylara bakış açınızı değiştirecek ve Odessa Uluslararası Humaniter (Gumanitarni) Üniversitesi (Beşeri Bilimler Akademisi) Gazetecilik bölümünden mezun olduğunuzda diğer meslektaşlarınıza göre çok daha fazla avantaja sahip olacaksınız. Bölümde Rusça eğitim verilmesi de mesleki açıdan bir başka şans anlamına geliyor. 10 ay boyunca alacağınız hazırlık dersleri sayesinde Rusçaya hakim olacak ve mezun olduğunuzda dilerseniz Ukrayna ve Rusya’da da kolaylıkla iş bulabileceksiniz. Odessa Uluslararası Humaniter (Gumanitarni) Üniversitesi (Beşeri Bilimler Akademisi) Gazetecilik bölümüne hiçbir sınava girmek zorunda kalmadan başvurabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

Sayısız Avantaja Sahip Bir Eğitim Alın

Gazetecilik bölümünde okumanın yanı sıra, mesleki anlamda kendinizi geliştirebileceğiniz sayısız alan bulabileceğiniz üniversite aynı zamanda Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olduğu için, diğer okullarla yürütülen ortak çalışma ve projelerde de görev alabilirsiniz. Alanında en uzman akademisyenlerin girdiği dersler sayesinde tüm dünyada mesleğini başarıyla gerçekleştiren bir gazeteci olabilirsiniz. Üstelik bu eğitimi almak için sadece lise diplomanız yeterli. Odessa Uluslararası Humaniter (Gumanitarni) Üniversitesi (Beşeri Bilimler Akademisi) Gazetecilik bölümü için 25 yaş altında olmanız kayıt için gerekli. Aynı zamanda ülkemizde tam teşekkülü bir kurumdan almanız gereken bir sağlık raporunu da kayıt başvurusunda hazır tutmanız gerekiyor. Bunun dışında sizden herhangi bir sınava girmeniz gibi koşullar beklenmediği için artık Gazetecilik bölümünde lisans eğitimi almak için engeliniz bulunmuyor.

Alacağınız mükemmel eğitim sayesinde Gazetecilik bölümünden mezun olduğunuzda verilen diplomanızla dünyanın her yerinde kolaylıkla iş bulabilir, iyi rakamlar kazanan, mesleğinde başarılı bir gazeteci olabilirsiniz. Türkçe Rusça, Ukraynaca dil bilgileriniz olacağı gibi, İngilizcenizi de okul döneminizde yabancı öğrencilerle pratik yaparak geliştirebilir daha da avantajlı duruma gelebilirsiniz. Odessa Uluslararası Humaniter (Gumanitarni) Üniversitesi (Beşeri Bilimler Akademisi) Gazetecilik eğitimleri Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun şekilde verilmektedir.

Okula başvuru ve kayıt yaptırmak için size en yakın bir Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezine gitmeniz yeterli olacaktır. Danışmanlar size nelere ihtiyacınız olduğunu söyleyecekleri gibi, aynı zamanda yetkili tek kuruluş oldukları için işlemlerinizi de sorunsuz şekilde yapmanıza yardım edeceklerdir. Mesleki eğitiminizi şansa bırakmamak için hemen bir Eurostar yetkilisiyle görüşerek bu fırsatı elde edebilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite #odessadagazetecilik #ukraynadagazetecilik #odessahümaniterüniversitesi

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!