Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Dil Bilimi Ve Tercümanlık

Dil Bilimi Ve Tercümanlık Bölümü

İyi işlere girmek, iyi kazanmak için geçerli bir mesleğe sahip olmak ve tabi ki donanımlı kişiler haline gelmek gerekiyor. Bu noktada alınan eğitim çok büyük önemi var. İyi okullardan mezun olmak, iyi eğitimler almak, dil konusunda yetkin olmak gibi unsurlar geleceği belirleyen etkenlerin başında geliyor. Son yılların en popüler ve çok tercih edilen bölümlerine bakınca dünya genelinde iş bulunabilecek alanları başta görüyoruz. Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Dil Bilimi Ve Tercümanlık da sizlere gelecekteki iş hayatınıza en iyi başlangıcı yapabilmeniz için önemli bir fırsat sunuyor.

Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Dil Bilimi Ve Tercümanlık

Dil Bilimi ve Tercümanlık bölümünden mezun olarak konsolosluklarda, elçiliklerde, üst düzey resmi kuruluşlarda, okullarda, dershanelerde ve daha pek çok uluslararası şirkette iş bulabilirsiniz. Mevcut dil bilginize Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Dil Bilimi Ve Tercümanlık bölümünde öğreneceğiniz Rusça da ekleneceği için, Türkiye dışındaki ülkelerde de şansınızı oldukça yüksek olacaktır. 4 yıllık lisans sürecinden önce alacağınız hazırlık dersleri dile çok iyi hakim olmanızı ve hem Ukrayna’da, Hem Rusya’da, hem Türkiye’de, hem de diğer ülkelerde bu alanda çok iyi kazançlar elde edebileceğiniz bir kariyere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Dil Bilimi Ve Tercümanlık eğitimleri Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun şekilde verildiği için Avrupa’da kabul gören, saygınlığı olan bir diplomaya da sahip olacaksınız. Zengin kaynaklara sahip olan ve köklü bir geçmişi bulunan üniversitede akıllı sınıflarda okuyacak, sosyal aktiviteler konusunda da sıkıntı çekmeyeceksiniz.

Sınavsız Başvuruda Bulunun

Öncelikle Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Dil Bilimi Ve Tercümanlık bölümü öğrencisi olabilmek için herhangi bir sınav zorunluluğu getirilmediğini, gençlerin taban puan gibi bir zorunlulukla karşılaşmadığını belirtmek gerek. Bölüme başvuruda bulunmak için 25 yaşından gün almamış olmak ve sağlık sorunu yaşamamak gerekiyor. Sağlık raporu ve lise diploması ile doğrudan başvuruda bulunmak mümkün. 4 yıllık bir lisans eğitimi verilen Dil Bilimi ve Tercümanlık bölümünde Rusça eğitim alınacağı için hazırlık sürecini de başarıyla bitirmek gerekiyor. Rusça dışında Ukraynaca da öğrenebileceğiniz eğitimler ülkenin en saygın profesörleri, akademisyenleri tarafından verildiğinden, mezun olduğunuzda ana diliniz gibi Rusça konuşabileceksiniz. Üstelik yabancı öğrencilerle konuşarak İngilizce ve Ukraynacanızı da pratik yaparak geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

Neredeyse bir yıllık dershane ücretlerinden bile çok daha azını ödeyerek Dil Bilimi Ve Tercümanlık bölümünde okuyabilirsiniz. Harçların düşük olması kadar Odessa’da yaşamın da ucuz olması gençlerin, ailelerin rahat bir süreç geçirmelerine yardımcı oluyor.

Sayısız avantajlara sahip olabileceğiniz bir eğitim almak, ekonomik rakamlara yurt dışında okumak istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Kendinizi uzmanların ellerine bırakarak tüm işlemlerinizi zamanında ve doğru şekilde yapabilir, eğitiminize rüya gibi bir başlangıç yaparak, hayalinizdeki mesleğe ilk adımlarınızı atabilirsiniz. Avrupa’da geçerli bir diploma ve iyi eğitim için hemen size en yakın Eurostar bürosuna uğrayabilirsiniz.