Odessa Müzeleri

Odessa Müzeleri, Tarihe, kültüre meraklı iseniz, yurt dışında okuma seçenekleriniz içinde Odessa mutlaka olmalıdır. Yüzlerce yıllık zengin tarihiyle sizi kendisine çekecek olan şehirde ilgi alanlarınıza yönelik pek çok bilgi edinebilirsiniz. Avrupa standartlarında eğitim veren okullarla dolu olan şehir Antik Çağ’da kurulmuş bir Yunan kolonisidir. Zamanla pek çok savaşın içinde bulunmuş ve bir dönem de Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılmıştır. Zengin kültürünün izleri sokaklarında, caddelerinde ve Odessa müzeleri içinde görülebilir. Doğal güzellikleri ile de bilinen şehir aslında bir açık hava müzesi gibidir. Her sokağı döndüğünüzde İtalyan mimarisine sahip evleri veya Fransız mimarisiyle yapılmış binaları görebileceğiniz Odessa’da Osmanlı döneminden kalma camiler ve medreseler de dikkatinizi çekecektir. Uzun yıllar Rus hakimiyetinde kalan şehirde pek çok gezilecek yer vardır.

Öğrenci olmanın pek çok avantaja da sahip olmak manasına geldiği Odessa müzeleri ile de boş zamanlarınızı en iyi şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. En iyi eğitimleri alacağınız, istediğiniz bölümde okuyacağınız ve sınav endişelerine kapılmayacağınız Odessa’daki üniversitelerde okurken şehir tarihiyle de yakından ilgilenebilirsiniz. Ulaşımın çok ucuz ve kolay olması sayesinde istediğiniz tarihi binayı görme şansınız da olacaktır. Troleybüs veya tramvaylarla şehrin her yerini çok ekonomik ücretlerle dolaşma şansı da bulacaksınız.

Çok renkli bir geçmişe sahip olan şehre eğitim amacıyla gelen her genç kültürel geziler yapmaktan hoşlanır. Şehrin güzelliğini keşfe çıkanlar için duraklardan biri de elbette Odessa müzeleri olur. Her döneme ait bilgilerin, eserlerin teşhir edildiği müzede antik çağa ait kalıntıları görebileceğiniz gibi, şehrin yakın tarihine de tanıklık edebilirsiniz. Çok sayıda müze bulunan Odessa kültürüne de, tarihine de sahip çıkmaktadır. Şehirdeki tarihi eserlerin hepsi devlet eliyle restore edilmekte ve koruma altına alınmaktadır.

Tarihe Işık tutan Odessa Şehri

Tarihe ışık tutan ve aynı zamanda tarihte önemli bir yer tutan Odessa müzeleri sayesinde misafirlerine bilgi vermektedir. Şehre turistik amaçla gelenler de müzeleri mutlak ziyaret ederler. Sosyal ortamları da zengin olan şehirde gezerken mutlak tarihi bir binaya, kültürel bir etkinliğe ya da müzeye rastlamak kolaydır. Kaliteli, dünya standartlarına yakın bir eğitim alırken, kendinizi geliştirip, bilgi dağarcığınızı artırabileceğiniz Odessa’da yapacak şeyler hiç bitmez.

Odessa müzeleri içinde en ünlüleri ve mutlaka görmeniz gerekenler arasında Secrets of Underground Odessa Museum, Museum of İnteresting Science, Ateş Müzesi, Mumya Müzesi, Odessa Yerel ve Tarihi Müze bulunmaktadır. Şehrin diğer önemli müzeleri içinde Memorial of Heroic Defence of Odessa Museum, Museum of Muggling, Railway Sttion ve Shustov Cognac Winery sayılabilir. Çok sayıda müzesi olan şehir hakkında en detaylı bilgileri, yıllardır Odessa’ya öğrenci gönderen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek de alabilirsiniz. Gezip görecek çok yeri olan, tarihi kültürle harmanlayan bu şehirde öğrenci olmak için lise diplomanızla birlikte müracaat edebilirsiniz.