Ukraynada Üniversite Okumak

Ukraynada Üniversite Okumak, Ülkemizde lise eğitimi sonrasında her öğrencinin kalbinden yurt dışında okumak geçer ve genellikle bu hayal etmenin ötesine...

Ukraynada Üniversite Okumak

Ukraynada Üniversite Okumak, Ülkemizde lise eğitimi sonrasında her öğrencinin kalbinden yurt dışında okumak geçer ve genellikle bu hayal etmenin ötesine geçmez. Çoğu zaman maddi imkanların yetersiz olması veya yurt dışı eğitimlerinin her ülkede çok pahalı olduğunun düşünülmesi gençler için hayallerini unutarak tekrar sınavlara hazırlanmaya başlamalarına neden olur. Bu bilgiler hem doğru, hem değildir. Avrupa’da çok pahalı ve iyi eğitimler veren okullar olduğu gibi, aynı zamanda çok uygun rakamlara dünya standardında eğitimler veren okullar da bulunmaktadır. Biraz araştırma ile bu bilgilere ulaşmak artık çok kolay. Özellikle Ukrayna’da üniversite okumak hayallerinden vazgeçen öğrenciler için tam bir nimet diyebiliriz. Bu eğitimi almak hayalden öte gerçek olabilecek bir durumdur ve sadece lise diploması ile başvuru yapılabilmektedir.

Pek çok gencimiz için sınava girmeden istediği bölümde okumak hayalden çok rüya gibidir. Kimsenin buna inanası gelmez ama Ukrayna’da üniveriste okumak tam da bu yüzden rüya gibidir. Her gence fırsat ve eğitim eşitliği sunan üniversitelere başvurular ve kayıtlar için herhangi bir sınav yapılmıyor. Gençler lisan bilmeseler dahi hazırlık sınıflarına giderek dil öğrenebiliyorlar. Bu çağdaş, bilimsel üniversitelerde öğrenci olmak için liseden mezun olmak yeterli. Üstelik not ortalamasının da hiçbir önemi yok.

Türk öğrencilerin yurt dışı hayallerini engelleyen şeylerden biri de maddi durumlarıdır. Başka ülkelerde okumak daha pahalıdır diye düşündüklerinden neredeyse hiç araştırma yapmadan kaderlerine boyun eğmeyi yeğlerler. Oysa Ukrayna’da üniversite okumak çok ucuzdur. Hatta ülkemizle kıyaslandığında pek çok üniversiteden daha cüzi rakamlara Ukrayna’da öğrenci olmak söz konusu olacaktır. Okulların senelik aldıkları harç paraları yaklaşık olarak 200-300 Dolar civarındadır ve başka ülkelerle kıyas götürmeyecek kadar düşük bir rakamdır.

Yurt Dışı Eğitim Hayallerinizi Ukrayna’da Gerçekleştirin

Artık yurt dışı eğitim hayallerinizi gerçekle buluşturmanın tam zamanı. Ukrayna’da üniversite okumak hem çok kolay hem çok ucuz. Yapmanız gereken sadece başvurmak ve biraz da cesarete sahip olmak. Gayet ekonomik bir ülke olduğu kadar eğlenmeyi seven insanlarla doludur. Asla yabancılık çekmeyeceğiniz ülkenin Türkiye’ye olan yakınlığı da eğitim hayatınızda büyük avantaj olacak. Ailenizle istediğiniz zaman görüşebileceksiniz. Üstelik vize olmadığından dilerseniz sık sık ailenizin yanına gidebilirisiniz ya da onlar gelip size sürpriz yapabilirler.

Ukrayna’da üniversite okumak sosyal yaşamdan kopmadan eğitim hayatını sürdürmek demektir. Şehir hayatında ayrı, üniversite kampüsünde ayrı bir sosyal yaşantı olacağı için de çok şanslı olacaksınız. Çeşitli konserlere gidecek, festivallere katılacak, tiyatro, opera gösterileriniz izleyeceksiniz. Eğlenceyi sevenlerdenseniz alkolün çok ucuz olduğu ülkede sabaha kadar eğlenebileceğiniz pek çok gece kulübü, bar veya disko da bulabilirsiniz. Her türlü eğlencenin ev sahipliğini yapan ülkede ne canınız sıkılır, ne pahalılıktan yakınırsınız. İyi bir eğitim alır, sonuna kadar eğlenir, tam donanımlı şekilde de mezun olursunuz. Tabi ki bunlara sahip olmak için önce Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşmelisiniz. Bu sayede Ukrayna’da öğrenci olma işlemleriniz daha kısa sürede tamamlanacaktır.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!