Ukrayna Üniversiteleri Tercih Nedenleri

Ukrayna Üniversiteleri Tercih Nedenleri, Ukrayna’da okumak her zaman kişiye avantaj sağlayan bir durumdur. Hangi ülkeden gelirse gelsin her öğrenci bu...

Ukrayna Üniversiteleri Tercih Nedenleri

Ukrayna Üniversiteleri Tercih Nedenleri, Ukrayna’da okumak her zaman kişiye avantaj sağlayan bir durumdur. Hangi ülkeden gelirse gelsin her öğrenci bu saygın, kaliteli eğitimi alarak geleceğine daha iyi bir yön verebilir. Tüm dünyada dikkatleri çeken üniveristelere sahip olan ülkenin akademisyenleri de oldukça iyidir ve hepsi alanında isim yapmış, saygın kişilerdir. Ukrayna üniversiteleri tercih nedenleri hemen her öğrenci için aynıdır. Öncelikle eğitim maliyetleri gerçekten diğer ülkelere ve benzer eğitim kurumlarına bakılınca çok düşüktür. Okulların harç bedelleri ve yaşam giderleri Türkiye ile kıyaslandığında Ukrayna’nın daha ekonomik olduğu görülür. Ülkemizdeki okulların yıllık maliyetinin çok altında rakamlar ödeyerek Ukrayna eğitim sistemine dahil olmak, AB standartlarında eğitimler almak çok daha kolaydır. Ucuz öğrenim masrafları tabi ki gençlerin ailelerini de mutlu etmekte, böylece maddi külfetleri olmadığı gibi çocuklarını en iyi şekilde okutma huzuru elde etmektedirler.

Ukrayna üniversiteleri tercih nedenleri içinde alınan hazırlık programları sayesinde 3 yabancı dil öğrenme ihtimalidir. Bazı durumlarda öğrenilen dil sayısı 4 e bile çıkabilmektedir. Öğrencilerin kendi seçimlerine göre aldıkları dil hazırlık eğitimleri mezun olunduğunda da yabancı dil bilgisi bakımından iş bulmakta büyük kolaylık saplamaktadır. Ukraynaca, Rusça ve İngilizce öğrenen gençler, bu diller sayesinde Ukrayna’da, Rusya’da ve tabi ki başka ülkelerde de iş bulma sıkıntısı çekmemektedirler.

Sayısız avantajla dolu Ukrayna üniversiteleri tercih nedenleri kişiye göre değişse de ortak açıdan bakıldığında AB standardında verilen eğitimlerden bahsetmeliyiz. Öğrencilerin eşit eğitim, fırsat eşitliği ilkesine göre yetiştirildiği okullarda Bologna Eğitim Kriterleri uygulanmakta, gençler bu sayede kendilerini daha iyi geliştirme imanı bulmaktadırlar. Mezun olan her gence verilen mavi diploma da AB ülkelerinde geçerliliği olan çok prestijli bir belgedir. Ülkemizde de tanınırlığının olması iş açısından ekstra şans anlamındadır. Üniversitelerin bünyesinde profesör ve doçent kadrosu oldukça fazladır ve hepsi alanında isim yapmış kişilerdir. Akademik personelin başarısı da bu tercihte önemli rol oynamaktadır.

Eğitim ve Sosyal Yaşam Cenneti

Ukrayna üniversiteleri tercih nedenleri içinde tabi ki sınavsız istenilen bölüme girebilme imkanı olmasını da saymak gerekir. Gençler istedikleri üniversitede, istedikleri bölümde sadece lise diplomaları sayesinde okuyabilmektedirler. Ayrıca ülkenin neresine giderseniz gidin ekonomik koşulların asla zorlayıcı olmadığını görebilirsiniz. Ukrayna’da yaşam masrafları da oldukça düşüktür. Gece hayatının yoğun yaşandığı ülkede alkol sudan bile ucuzdur. Et fiyatları ülkenizdekinden daha da ucuzdur ve her öğrenci istediği gibi sosyalleşme imkanı bulur. 1 Türk Lirası, 7 Grivna olduğundan paranız değer kaybetmez ve alım gücünüz de haliyle yüksek olur. Her konudaki temel ihtiyaçlarını gidermek isteyen bir öğrenci aylık olarak 350 ile 450 Dolar arasında harcar. Bu rakamlar hiçbir ülkeyle kıyaslanamayacak kadar uygundur.

Yabancı öğrencilerle tanışmak, yurt dışında en iyi eğitimleri almak gibi sayısız avantaja siz de sahip olabilirsiniz. Daha çok nedeniniz olacağı için bir an önce Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşüp bu eğitim fırsatından yararlanmaya bakın.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!