Odessa Üniversitesi Eğitim Dili

Odessa Üniversitesi Eğitim Dili, Yurt dışına sırf dil öğrenmek için çıkanların sayısı birçok fazladır. Kaldı ki lisans eğitimi için gitmek isteyen çok...

Odessa Üniversitesi Eğitim Dili

Odessa Üniversitesi Eğitim Dili, Yurt dışına sırf dil öğrenmek için çıkanların sayısı birçok fazladır. Kaldı ki lisans eğitimi için gitmek isteyen çok daha fazlası var. Ukrayna üniversiteleri Türk gençlerinin hem dil öğrenebilecekleri, hem lisans eğitimi alabilecekleri ülkelerin başında geliyor. Gençler yabancı dillerini geliştirirken en iyi akademisyenlerden de eğitimler alıyorlar. Odessa üniversitesi eğitim dili Rusça olduğundan gençler bu dili ana dilleri gibi öğrenip Rusya’da ve Ukrayna’da kolaylıkla iş bulabiliyorlar. Ekstra bir dil öğrenmek çalışma hayatı için son derece önemlidir. Tabi ki bu üniversiteleri tercih eden gençler öncesinde mutlak Rusça hazırlık eğitimi almak zorundadırlar.

Yabacı bir ülkede okumanın zor olduğunu düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz demektir. Artık dünyanın her yerinde kolaylıkla eğitim alınabiliyor. Burada önemli olan sizin kıstaslarınız ve beklentilerinizdir. Odessa üniveristesi eğitim dili Rusça olduğundan bu tercihi yaptığınızda sadece ülkemizde değil, Rusya’da Ukrayna’da açılan istihdamlardan yararlanabileceksiniz. Hazırlık programlarında bazı temel derslerle beraber seçtiğiniz dilde eğitim alacak, mezun olduğunuzda bu dili ana diliniz gibi konuşabileceksiniz.

Odessa üniversitesi eğitim dili Rusça olduğundan 10 ay süren bir hazırlık sürecine tabi tutulursunuz. Sınavlar ve tatille beraber 1 yılı bulan hazırlık süresince temel eğitimler alır, pratik konuşma ve anlatma becerilerinizi de geliştirirsiniz. Yurt dışında alacağınız bu eğitimler geleceğinizi doğrudan etkileyeceği için seçimlerinizi yaparken dikkatli olmalınız Ukrayna’daki okulların hepsinde yeterli bir dil hazırlık eğitimi verilmekte olduğundan sonradan dil kurslarına gitmek zorunda da kalmazsınız.

Dil Eğitimi İçin Ukrayna

Rusça oldukça farklı bir dildir. Kiril alfabesi kullanıldığından Türkçe ile çok büyük farklılıkları vardır. Bu dili öğrenebilmek gerçekten çaba gerektirmektedir. Eğer kafanıza Ukrayna’da eğitim almayı koyduysanız eğitiminiz başlamadan önce Rusça öğrenmeye de başlayabilirsiniz. Dilerseniz dünyanın her yerinden gelen diğer gençlerle kurulacak hazırlık sınıflarında eğitim alırsınız. Odessa Üniversite eğitim dili yüzünden herhangi bir hayaliniz yarı kalmaz. Çok iyi akademisyenlerin varlığı sayesinde dil öğrenme konusunda hiçbir zorlukla karşılaşmazsınız. İki sömestr sonunda da alacağınız başarılı notlar sizi lisans eğitiminize taşıyacaktır.

Odessa üniversitesinde göreceğiniz hazırlık sınıfları ve eğitiminde Rusçayı tam anlamı ile hemen öğrenemeyeceksiniz ancak temel Rusçayı öğrenmiş olacaksınız. Derlerle beraber Odessa sokaklarında gençlerle, arkadaşlarınızla yapacağınız pratikler sayesinde dili kısa süre için öğrenecek ve pekiştirme imkanı bulacaksınız. Yabancı dil bilmediği için yurt dışı hayalinden vazgeçen çok öğrenci vardır. Oysa Odessa’da hazırlık sınıfları sayesinde yabancı dil bir dert olmaktan çıkıyor.

Keyifli bir üniversite hayatı sizleri bekliyor. Yaşınıza uygun eğlencelerin olduğu, her türlü sosyal aktivite içinde bulunabileceğiniz, lisans eğitiminize yönelik en güncel, en modern eğitimleri alabileceğiniz Odessa üniversiteleri için başvuruda bulunarak hepsine sahip olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşme yaparak hangi üniversitede okumak istediğinize karar verebilir, kaydınızı da kısa sürede yaptırabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!