Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Hukuk

Hukuk Bölümü

Artan taban puanları sebebi ile hukuk bölümünün kapılarından geçemeyen öğrencilere sınavsız bir lisans eğitimi fırsatı sunan Odessa Hümaniter üniversitesi hukuk okumayı kolaylaştırıyor.

Hukuk Bölümü

Ukrayna’nın en saygın üniversiteleri arasında olan ve aynı zamanda Avrupa Birliği Üniversiteler Birliği’nin de saygın bir üyesi olan Odessa Uluslararası Humaniter (Gumanitarni) Üniversitesi (Beşeri Bilimler Akademisi) Hukuk bölümü için dünyanın her yerinden öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Bu denli önemli bir bölümde Avrupa’da eğitim alma şansını yakalayan öğrencilerin yoğun başvuru taleplerini karşılamaya çalışan okul, verdiği kaliteli eğitimle gençleri daha iyi bir geleceğe yönlendiriyor. Çağdaş bir Hukuk eğitimi almak için siz de bu imkandan yararlanabilir, bu bölümde okumak adına gece gündüz sınavlara çalışmak zorunda kalmazsınız.

Odessa Uluslararası Humaniter (Gumanitarni) Üniversitesi (Beşeri Bilimler Akademisi) Hukuk

Çağdaşlığın yanı sıra bilimsel bir eğitimin de verildiği Odessa Uluslararası Humaniter (Gumanitarni) Üniversitesi (Beşeri Bilimler Akademisi) Hukuk bölümünde lisans eğitimleri 4 yıl sürüyor. Eğitim Rusça verildiği için gençlerin dile hakim olmaları gerekiyor. Elbette dil eğitimi için 10 ay süren bir hazırlık sürecine gerek duyuluyor. Dil yeterliliğini kazanan ve sınavları başarıyla veren gençlerin hepsi doğrudan Odessa Uluslararası Humaniter (Gumanitarni) Üniversitesi (Beşeri Bilimler Akademisi) Hukuk bölümünde lisans eğitimlerine başlayabiliyorlar.

Nasıl Başvurulur?

Her yıl belli bir kontenjan ayrılan Hukuk bölümünde öğrenci olmak için öncelikle 25 yaş altında olmak gerekiyor. Okulun bu kural dışında gençlerden tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık raporunu da istediğini mutlaka belirtelim. Bunların dışında Odessa Uluslararası Humaniter (Gumanitarni) Üniversitesi (Beşeri Bilimler Akademisi) Hukuk bölümünde öğrenci olmak için ülkemizdeki gibi bir sına girmek gerekmiyor. Aynı zamanda bir taban puan uygulaması da söz konusu değil. Bölümde okumak isteyen gençler yetkilendirilmiş tek kuruluş olan ve bugüne değin yurt dışında sayısız gencimizin eğitim almasını sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçiyorlar. Danışmanlar her türlü soruya cevap verdikleri gibi, öğrencilerin başvuru, kayıt, barınma, ulaşım ve pek çok konudaki ihtiyaçlarına da eğitimleri boyunca destek veriyorlar.

Cüzi rakamlarda harç bedeli alınan okulda öğrenci olmanın sayısız avantajı var. Eğitimler tüm Avrupa’da kabul gören Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun olduğundan, Hukuk bölümünden mezun olan gençler pek çok Avrupa ülkesinde de kolaylıkla iş bulabiliyorlar. Aldıkları diploma dünyanın çok sayıda ülkesinde geçerli olduğu gibi, ülkemizde de tanınırlığı olması bakımından büyük avantajlara sahip.

Siz de saygın ve her yerde geçerli bir mesleğe sahip olmanın hayallerini kuruyor ama sınavlarla boğuşmaktan bir türlü istediğiniz puanı tutturamıyorsanız, hayallerinize veda etmek yerine hemen Odessa Uluslararası Humaniter (Gumanitarni) Üniversitesi (Beşeri Bilimler Akademisi) Hukuk bölümü için başvuruda bulunun. Geleceğinizi sevdiğiniz meslek üzerine inşa etmek, her türlü sosyal aktivitenin sunulduğu, düşük harç bedellerinin alındığı bir üniversitede okumak için acele edin. Hem yabancı dil bilginizi geliştirebilir, hem farlı bir kültürde öğrenci olabilirsiniz. Kendinizi geliştirme imkanlarına sahip olabileceğiniz, eğitimin kalitesi kadar sosyal açıdan da enerjinizi yükseltecek çeşitli faaliyetler içinde olacağınız Hukuk eğitiminiz için hemen size yakın bir Eurostar bürosu ile irtibata geçebilirsiniz. Hayallerinize veda etmek yerine, hayallerinize giden yolu keşfetmelisiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

#ukraynahukuk #ukraynadahukuk #ukraynadalisanstamamlama #ukraynalisanstamamlama #adaletdikeygeçiş #adaletlisanstamamlama #ukraynahukukeğitimi #hukukdikeygeçiş #türkçehukuk #türkçelisanstamamlama #türkçeadaletlisanstamamlama #yurtdışındahukuk #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!