Odessa İstanbul Arası Kaç Saat

Odessa İstanbul Arası Kaç Saat, Odessa Ukrayna’nın en çok sevilen şehirlerinden biridir. Odessa’ya ülkenin birçok yerinden tatil için gelenler vardır. Nüfusu bakımından Kiev ve Kharkiv şehirlerinden sonra gelir. Şehirde kimya, ilaç, gıda ve sanayi yaygındır.

Odessa aynı zamanda modern yapısı ile birçok ülkenin dikkatini çekmektedir. Bu şehir için Odessa istanbul arası kaç saat ? Nasıl Gidilir? diye düşündüğümüz zaman şehre İstanbul’dan uçuşlar 90 dakika sürmektedir. Başka bir seçenek ise İstanbul’dan kalkan ve 36 saat süren feribot seferleridir. Odessa’da bulunan havalimanından şehrin her bölgesine otobüs ve troleybüs seferleri vardır.

Şehirde yaşayan insanlar troleybüs yerine otobüs seferlerini daha çok tercih ediyor. Otobüsler troleybüslere göre daha sık hareket etmektedir. Bunun yanı sıra otobüsler için olan bilet fiyatları diğer ulaşım araçlarına göre daha uygundur.

Şehri Avrupa ülkelerine göre karşılaştırdığımızda yaşamın birçok şehirden daha ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Odessa şehrinde yaşayan öğrenciler bütün ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilir. Burada birçok konaklama yeri bulunmaktadır.

Odessa’da Harika Bir Öğrencilik Hayatı

En çok konaklama yeri bulunan bölge ise şehir merkezindeki Deribasovskaya caddesidir. Ayrıca bu cadde tarihi yapıların çoğunluğuna yakın olduğu için ulaşım açısından herhangi bi sorun yaşamazsınız. Odessa’da öğrenciler için birçok etkinlik ve aktivite alanları bulunuyor. Bu da demek oluyorki öğrenciler sınav stresi yaptığında ve başarısıızlık kaygısı yaşadığında rahat bir şekilde streslerinden kurtulabiliyorlar.

Üniversite’de sadece Ukrayna ve Türkiye’den değil birçok Avrupa ülkesinden öğrenciler bulunuyor. Dil eğitimi olarak ingilizce derslerinin yanında rusça eğitimine de oldukça dikkat edilmekte. Ayrıca üniversiteye gelen öğrenciler önlisans mezunu ise burada lisans tamamlama yapabilmektedir.

Üniversitede hazırlık eğitimide bulunuyor. Hazırık eğitimi 1 sene sürmektedir. Odessa üniversitesinde eğitim veren akademisyenlerin, öğrencileri içinde bulunduğumuz rekabet dünyasında en ön sıralara taşıyabilecek bilgi ve donanıma sahip olduğunuda söylemek gerekir.

Bir başka açıdan ise Odessa, diğer ülkelere göre yurtdışı eğitiminde daha uygun bütçeli bir alternatiftir.Üniversitemizi tercih eden öğrenciler aldıkları kaliteli bir eğitimin yanında bu güzel şehrin tarihi güzelliklerini aynı zamanda Osmanlı Dönemi’nden kalan birçok eseri gezip görebilirler. Odessa’da eğitim görürken, bu güzel şehirde yaşayan halkın size sıcak bir yaklaşım gösterdiğini hissedebilirsiniz. Böylece eğitim görürken hiçbir zorlukla karşılaşmayacak ve insanlar ile samimi ilişkiler kurabileceksiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile lisans mezunu ya da önlisans mezunu olarak üniversitede eğitim alabilirsiniz. Sizde hayallerinize zaman kaybetmeden ve stres yaşamadan ulaşmak istiyorsanız Odessa doğru bir tercih olacaktır.

Türkiye’ye yakınlığı ve kaliteli bir eğitim için doğru tercih Odessa olabilir. Yakınlık ve ulaşılabilirliğin kolay olması aynı zamanda ülkeye vizesiz giriş-çıkış yapılabilmesi, sizi ailenizden ve ülkenizden uzaklaşmanıza yol açmayacaktır. Eurostar Yurtdışı Eğitimi, Odessa için yetkili kayıt merkezidir. Sizde zaman kaybetmeden, hemen gelip diplomanız ile kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz.