Odessa Üniversiteleri Sunduğu İmkanlar

Odessa Üniversiteleri Sunduğu İmkanlar, Son zamanlarda Türk gençlerinin fazlasıyla ilgisini Çeken Odessa üniversiteleri sunduğu imkanlar bakımından oldukça cazip gelmektedir. Özellikle yurt dışı eğitimi için araştırmalar yapanlar bu şehirde okuyan Trük gençlerinden de duydukları güzel sözlerden cesaret alarak araştırma yapmaktadırlar. Lisans eğitimi veren okulların hepsi sınavsız şekilde kayıt imkanı sunduğundan gençlerimiz için bu durum altın bir şans niteliğindedir. Önemli başlıklara değinerek sizlere Odessa üniversiteleri sunduğu imkanlar dahilinde ne gibi avantajlar elde edeceğinizi sıralayalım.

Öncellikle yurt dışında okuyacağınız için, iş bulmanız daha kolay olacaktır. Yabancı dil öğreneceğiniz okullarda yaklaşık 1 yıl hazırlık dersleri göreceksiniz ki bu da sizin için artı puan demektir. Odessa üniversitelerinin hepsi çok saygın ve köklü kurumlardır. Bünyelerinde çok fazla akademisyen çalışır ve sayısız profesör, doçenti uzman, öğretim görevlisi yer alır. Alanında ünlü akademik personelden ders almak da şansınızın bir ifadesidir. Odessa üniversiteleri sunduğu imkanlar içinde gençlere bilimsel çalışmalarıyla ilgili her türlü teknik imkanın sunulduğunu da söylemek gerekir. Teorik derslerle yetinmeyen okullar öğrencilerin bilgilerini pekiştirmeleri için gerekene uygulamalı dersleri almalarına da olanak sağlamaktadır.

Tüm üniversitelerde yerli ve yabancı öğrenciler arasında ayrım yapılmadan, eğitimde eşitlik, fırsat eşitliği ilkesine göre davranılır. Bu sayede bu okullardan mezun olan gençler Ukrayna’daki istihdam açıklarından doğrudan yararlanabilir ve işe girebilir. Şehre ulaşımın hava yolu ile 1.5 saat olması, vize uygulanmaması, hayat koşullarının ucuz olması da Odessa üniversiteleri sunduğu imkanlar başlığı altında değerlendirilmelidir. Gençlere barınacak yer konusunda donanımlı pek çok yurt seçeneği sunan okullardan mezun olunduğunda AB ülkelerinde geçerli mavi diplomalar alınır. Bu belge çok prestijlidir ve ülkemizde de tanınmaktadır.

Eğitim İçin İlk Tercihiniz Odessa Olmalı

Üniversitelerin imkanları saymakla bitmiyor. Avrupa Üniversiteler Birliği’ne üye olan eğitim kurumlarında öğrenci olarak Rusça, Ukraynaca ve İngilizce öğrenmek mümkün. Eğitim esnasında Odessa resmi tatil günleri sayesinde tüm şehri doyasıya gezme imkanı bulunabilir. Şehirdeki pek çok yerin kapatıldığı tatiller öğrenciler için de çok eğlenceli geçmektedir. Merak edenler için şehirde hangi günlerin tatil olduğunu şu şekilde sırlayabiliriz: 2 Eylül Odessa’nın Doğum Günü, 1 Ocak Yeni Yıl, 7 Ocak Noel, 8 Mart Kadınlar Günü, 1-2 Mayıs İşçi Bayramı, 9 Mayıs Zafer Bayramı, 28 Haziran Anayasa Bayramı, 24 Ağustos Bağımsızlık Günü şeklinde sıralamak mümkün. Tüm bu Odessa resmi tatil günleri sizler için şehirdeki etkinliklere katılma, dinlenme, eğlenme ve gezerek şehri yakından tanıma fırsatı olabilir.

Şehir hakkında daha detaylı bilgi almak eğitim hayatınızın daha renkli, keyifli ve tabi ki bilinçli geçmesi manasına gelir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tüm gençlere Odessa hakkında bilgi verirken, eğitim konusunda da profesyonel hizmetler sunmaktadır. Başvuru ve kayıt evraklarının hazırlanması, işlemlerin yapılması için siz de danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 

 

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!