Odessa Öğrenci Rehberi

Odessa Öğrenci Rehberi, Odessa Üniversiteleri bünyesinde verilen tüm teknik donanımlar içerisinde farklı ve sınavsız üniversite bölümleri önemli bir yer...

Odessa Öğrenci Rehberi

Odessa Öğrenci Rehberi, Odessa Üniversiteleri bünyesinde verilen tüm teknik donanımlar içerisinde farklı ve sınavsız üniversite bölümleri önemli bir yer kaplamaktadır. Üniversite okumak isteyen öğrenciler bu bölümü Ukrayna’da Türkçe olarak okumanın rahatlığını yaşayabilecekler. Hem kendi dillerinde bir üniversite imkanı tanınmış olacak hem de uygun harç ücretleri ile sınavsız geçiş hakkı tanınmış olacaktır.

Sınav sisteminin zorluklarını bilen Türk öğrenciler için sınavsız üniversite okumak oldukça büyük bir imkan olarak göze çarpmaktadır. Odessa Üniversitelerinde YGS ve LYS sınavları ve eş değer herhangi bir eleme sınavı bulunmamaktadır. Aksine sadece lise diplomanız ile giderek Odessa Üniversitesi’nde kolaylıkla istediğiniz okuyabileceksiniz.

Odessa’da Avrupa Standartlarında Eğitim

Ukrayna’da eğitimin avantajları bu kadarla da kalmamaktadır. Bunun yanı sıra ÖSYM tarafından Odessa Üniversitesi’ne YÖK denkliği sağlanmaktadır. Bu sayede öğrenciler kendi ülkelerine döndüklerinde veya Avrupa Birliği ülkelerinde kolaylıkla Harita Mühendisliği görevlerini yerine getirebileceklerdir. Aldıkları diploma Avrupa Birliği ülkelerinde geçerliliğini koruyan bir diploma olduğu için kolaylıkla iş imkânı bulunabilecektir.

Geçmişten günümüze kadar Euro Star’ın verdiği güven ve bilgi birikimi sayesinde öğrenciler gönül rahatlığı ile yurt dışında okumaya karar verebilmektedirler. Sadece öğrenciler değil tabi ki aileler de aklındaki sorular cevap bulacaktır. Euro Star Yurt dışı Danışmanlık Merkezi’nin üstün hizmet anlayışı için irtibata geçerek geleceğinizi sağlama alabilirsiniz.

Odessa’da eğitim oldukça önemli bir olgudur. Özellikle de sınıflar ve derslikler oldukça gelişmiş ve modern bir yapı içerisinde yer almaktadır. Eğitmen kadrosu tamamen kaliteli ve dünyaca bilinen akademisyenlerden oluşmaktadır.

Eğitim kapsamında yapılan çalışmalar hız kesmeden her yıl artarak devam etmektedir. Türkiye’den de çok fazla sayıda öğrenci yurt dışı eğitim amacı ile Ukrayna’ya gelerek Odessa’da eğitim görmektedir. Hem de anadilleri olan Türkçe eğitim alabilme şansını da elde etmiş olan Türk öğrenciler derslerine daha sıkı sarılabilmektedir. Aynı zamanda herhangi bir taban puan, herhangi bir sınav olmayışı da öğrenciler için oldukça büyük bir fırsattır.

Odessa üniversiteleri Bologna Anlaşması kapsamındaki okullar olarak ön plana çıkmaktadır. Bu anlaşma kapsamında Türkiye ve Ukrayna arasında öğrenci alışverişi geçerli olmaktadır. Bunun yanı sıra Ukrayna Üniversitesi öğrencileri ile bu Anlaşmayı imzalayan her ülke arasında öğrenci geçişi sağlanabilmektedir. Bu da öğrencilerin farklı okullardaki eğitimi görmesine, farklı kültürleri öğrenmesine ve farklı dillere hâkim olmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede sınavsız ve az maliyetle üstün eğitim kalitesinden yararlanabilmeleri mümkün olacaktır.

Odessa’da Üniversite okumak isteyen öğrencilerin aklına gelen her sorunun yanıtı Euro Star Yurt dışı Danışmanlık Merkezi’nde bulunmaktadır. Türkiye’deki zorlu sınav maratonunda gereken puanı alamadıysanız o halde elinizi çabuk tutun ve hemen istediğiniz bölüme kayıt olun.

Geleceğin sizlere getireceği imkanlardan yararlanmak istiyorsanız o halde Euro Star Yurt dışı Eğitim Danışmanlığı ile sizler de başarıyı yakalayın. Euro Star sizlere yol gösterecek ve geleceğe emin adımlar ile ilerlemenizi sağlayacaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!