Odessa Coğrafi Konumu

Coğrafi konumu itibari ile öğrencilerin kolayca adaptasyon sağlayabildikleri Ukrayna Odessa şehrinde minimum bütçeler ile lisans eğitim programlarında eğitim görebilirsiniz.

Odessa Coğrafi Konumu

Odessa Coğrafi Konumu, Tarih boyunca pek çok savaşın içinde yer almış olan Odessa coğrafi konumu nedeniyle çok sayıda istilaya da uğramıştır. Ukrayna’nın Karadeniz’deki kıyı şehri olmasının yanında lojistik limanlarıyla da önemli bir konumdadır. Akdeniz ve Asya’ya ulaşmak isteyen Doğu Avrupa ülkeleri için çok önemli bir işlevi yerine getirmekte, köprü görevi görmektedir. Şehirde pek çok ülkenin izlerine rastlanırken sıklıkla Osmanlı kültürüyle karşılaşılır. Bunun nedeni Odessa’nın bir dönemler Osmanlı hakimiyetinde olmasıdır. Odessa tarihi eserleri bakımından Türklere çok yakındır. Şehrin pek çok yerinde Osmanlı döneminde yapılmış camiler ve medreseler görülebilir. Bugüne kadar savaşlarda ayakta kalan eserlerden şehrin tarihi hakkında bilgi almak da mümkündür.

Ukrayna devletinin yaptığı restorasyon çalışmaları sayesinde bugüne kadar korunarak gelen Odessa tarihi eserleri içinde Yunan kolonisi olarak kurulduğu günden bugüne kadar pek çok milletin, kültürün izleri görülmektedir. Zengin bir tarih ve kültürle harmanlanan Odessa coğrafi konumu ile ve doğal güzellikleriyle de turistlerin ildi odağıdır. Sahilleri, yeşil doğası, sıcak yaz günleri ve eğlence hayatı ile herkesi büyüleyen bir şehirdir. Özellikle şehre gezmeye gelenler için pek çok alternatif vardır.

Osmanlı İzleriyle Dolu Şehir

Şehirde okuyan Türk gençleri Odessa tarihi eserleri incelenirken anlaşılacağı gibi, ortak geçmişimizden dolayı kendilerini yalnız hissetmemektedirler. Uçakla yaklaşık 1.5 saat üren şehir hem ülkeye yakınlığı, hem kültürel, tarihi ortaklığı nedeniyle gençlerimize daha da cazip gelmektedir. İstanbul’dan kolaylıkla ulaşılabilen şehir için vize almaya da gerek yoktur. Saat farkı olmaması da turist olarak gelen ya da burada eğitim alanların sevdikleriyle her saat konuşabilmelerini sağlamaktadır. Şehre uçak dışında feribotla deniz üzerinden ulaşmak da mümkündür. 3 saat civarında süren yolculuk ekonomik olsa da süre açısından çok tercih edilmemektedir.

Eğitim amaçlı gelerek şehre yerleşmek isteyenlerin bazı bürokratik işlemler yaptırmaları gerekmektedir. Herhangi bir sınav olmadan başvuru yapılsa da kurumlar arasında yazışmalar olacağından bu konuda danışmanlık firmalarından yardım almak en doğrusudur. Odessa üniversitelerinde yetkilendirilen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tüm kayıt, yerleşim işlemleri için deneyimleri ile sizlere yardımcı olacaklardır.

Odessa coğrafi konumu nedeniyle yaz aylarında turistlerin tatillerini geçirdikleri bir kent durumundadır. Çok az bit bütçeyle rahat bir tatil yapılacağı gibi, ortalama bir bütçeyle uzun tatil süreleri boyunca kalmak mümkündür. Şehirde otel fiyatları da düşük olduğundan seçim yaparken zorlanmazsınız. Ulaşım, yeme-içme gibi giderler de asla cebinizi yakmaz. Harika manzaraları olan Odessa tarihi eserleri, eğitim avantajları ve sunduğu fırsatlarla mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Şehri daha yakından tanımak için tarihine bakmak gerekir. Siz de bu güzel şehrin sokaklarında dolaşarak, günümüze ulaşan tarihi eserlerini inceleyerek pek çok bilgi edinebilirsiniz. Müzelerini ziyaret edebilir, festivallerine katılabilir ve gece hayatında kendinize yer bulabilirsiniz. Daha fazla bilgi için danışmanlarınız size yardımcı olacaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!