Odessa Taksi Fiyatları Ulaşım Ücretleri

Odessa Taksi Fiyatları Ulaşım Ücretleri, Yirmiden fazla üniversitesi olması Odessa’yı Ukrayna’nın en çok yabancı öğrenci gelen şehirlerinde..

Odessa Taksi Fiyatları Ulaşım Ücretleri

Odessa Taksi Fiyatları Ulaşım Ücretleri, Yirmiden fazla üniversitesi olması Odessa’yı Ukrayna’nın en çok yabancı öğrenci gelen şehirlerinden yapmaktadır. Zaten ülkenin ikinci büyük şehridir ve turistik açıdan oldukça önemlidir. Deniz kenti olması, önemli limanlarıyla hizmet vermesi Odessa’yı Karadeniz bölgesinde de çok ön plana çıkarmaktadır. Tabi ki şehrin özellikle eğitim konusunda atağa geçmesi ve AB standartlarında okullarla donanması da Türk öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Gençlerimiz sınavlardan ve taban puan uygulamalarından o denli bunalmış durumdalar ki Odessa üniversitelerinin sınavsız öğrenci kontenjanlarında yararlanmak için resmen başvuruları iple çekiyorlar. Bu şehirde öğrenci olmak da elbette şehir hayatı hakkında yeterli bilgi sahibi olmak anlamına geliyor. Merak edilen hususların birini de Odessa taksi fiyatları, ulaşım ücretleri oluşturuyor.

Aylık ortalama 400 Dolar ile çok rahat geçinebilen gençler şehrin kendilerine sunduğu ucuz hayat koşullarının da tadını çıkarıyor. Bu masraflar içinde şehir içi ulaşım ücretleri de dahildir ancak öğrencilerin mutlaka ulaşım konusunda geniş bilgi alması gerekir. Odessa yer altındaki çok sayıda tüneli nedeniyle bir metro ağına sahip değildir. Bu yüzden şehirde ulaşım için en çok troleybüs, tramvay ve otobüsler kullanılmaktadır. Bu araçlarla ulaşım son derece ekonomiktir ve şehrin her yerine kolayca ulaşılmaktadır. Bunların dışında istenirse taksi de tutulabilir. Odessa taksi fiyatları, ulaşım ücretleri ülkemizdekinden biraz farklıdır. Örneğin bir taksiye bindiğinizde ücretlendirme taksimetreye göre yapılmaz. Gideceğiniz yerin önceden belirlenmiş ücretleri olduğu için o şekilde ödeme yaparsınız.

Ulaşım Hem Kolay Hem Ucuzdur

Odessa taksi fiyatları, ulaşım ücretleri

ülkemizdekinden de ucuzdur diyebiliriz. Bu nedenle öğrenciler bu şehirde okumak istediklerinde aylık bütçelerini aşmazlar. Zaten Türk Lirası, Ukrayna para birimi olan Grivna’dan yüksek olduğu için şanslı olacaksınız. Örneğin 1 Türk Lirası’na 7 Grivna alabileceksiniz. Genel ulaşımın troleybüs ile sağlandığı Odessa’da taksi ücretleri de makul seviyede olduğundan bu yöntemi de seçebilirsiniz. Taksi şoförleri ile gideceğiniz yer için önceden pazarlık yapabilir, daha uygun rakamlara ulaşım sağlayabilirsiniz. Ama öğrenci olarak ucuz bilet alarak şehrin her yerine ulaşmak daha mantıklı olacaktır.

Metro ağı bulunmasa da şehirde troleybüslerle kolay ulaşım sağlanmaktadır. Çok sık gelen troleybüslerle şehrin en uç noktasına da gidilebilir ve oldukça ucuzdur. Tabi ki minibüsler de şehir ulaşımında önemli rol oynamaktadır ancak burada dikkat edilmesi gereken husus minibüse binildiğinde değil, inilirken ücretin ödenmesidir. taksi fiyatları, ulaşım ücretleri bir öğrenci için asla zorlayıcı değildir. Bu nedenle siz de kolaylıkla bu şehirde bütçeniz dahilinde her yeri gezebilir, konforlu bir eğitim süreci geçirebilirsiniz.

Odessa üniversiteleri tüm hayatınızı değiştirebilir. Yüksek standartta yurt dışında eğitim almanın yanı sıra, yabancı dil bilginizi geliştirebilirsiniz. Her açıdan donanımlı bir birey haline gelebileceğiniz bu fırsatı yakalamak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşmeli, kontenjanlardan yararlanarak kaydınızı yaptırmalısınız.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!