Odessa (Ev daire konut) Fiyatları

Odessa (Ev daire konut) Fiyatları, Doğu Avrupa ülkeleri artık yurt dışında eğitim almak isteyenlerin favorisi haline geldi. Bu ülkeler ..

Odessa (Ev daire konut) Fiyatları

Odessa (Ev daire konut) Fiyatları, Doğu Avrupa ülkeleri artık yurt dışında eğitim almak isteyenlerin favorisi haline geldi. Bu ülkeler arasında Ukrayna’nın ayrı bir yeri var. Ülkenin tarihi kadar eski eğitim kurumları, saygınlıkları ve verdikleri eğitimlerin kalitesiyle her yıl çok sayıda yabancı öğrencinin başvurularını kabul ediyor. Ülkenin başta gelen okullarının bulunduğu Odessa da aynı şekilde Türk öğrenciler başta olmak üzere pek çok genç için ideal eğitim şehirlerinin başında geliyor. Gençlerin sınavsız kayıt yaptırabildikleri Odessa’da yaşam koşulları, eğitim maliyetleri gibi konular hem öğrencilerin, hem de ailelerinin merak ettiği konuların başında geliyor. Yeni bir ülkede, şehirde yaşamak söz konusu olduğundan Odessa ev fiyatları da en çok soru sorulan konulardan biri.

Ülkenin ekonomik koşulları her öğrencinin yaşayabileceği, rahat edebileceği bir düzeydedir. Eğitim ve yaşam maliyetleri diğer ülkelere göre çok düşük olduğundan üniversitelerin popülerliği de artıyor. Odessa daire fiyatları ülkemizdekine benzer rakamlardan oluştuğu için gençler Türkiye’de olduğu gibi tek başlarına veya arkadaşları ile beraber ev kiralayabiliyorlar. Masrafların ailelere yük olmayacağı düzeyde olması tabi ki eğitim almak isteyenler için rahat bir öğrencilik hayatı anlamına geliyor. Odessa konut fiyatları, kiralık ev tutmak isteyenler için ortalama 200 Dolar ile 1000 Dolar arasında değişiyor. Evlerin hemen hepsi içinde eşyalarla kiraya verildiği için bu anlamda ekstra masraf yapmaya da gerek kalmıyor.

Ucuz Ev Kiralayabilirsiniz

Odessa’da bütçenize göre yaşayabilir, bütçeniz dahilinde ev kiralayabilirsiniz. Tek başına olmaktansa bir arkadaşınızla beraber kalmak masrafları yarı yarıya düşüreceği için cebinizde çok daha fala para kalmasına neden olur. Şehre yakın bir ev tutabileceğiniz gibi, dilerseniz daha uzak yerlerde de ev kiralayabilirsiniz. Ulaşım sorunu olmaya kentte her yere troleybüs ve tramvaylarla gidebileceğiniz gibi, ucuz biletler alabilirsiniz. Odessa ev fiyatları öğrencilik hayatınız için bir engel oluşturmaz. Kiralar dolar cinsinden belirtilse de, çok düşük olduğu için sıkıntı yaşamazsınız. Yine de paranızı dolara çevirmeniz gerekebilir.

Emlakçı üzerinden ev kiralamak isterseniz bir aylık kira bedelinin yarısını da ekstra emlakçıya vermeniz gerekecektir. Ülkemizdekine benzer bir sistem olduğundan yabancılık çekmezsiniz. Evlerde 24 saat sıcak su bulunur ve doğalgaz çok ucuz olduğundan kışın en soğuk zamanlarında bile ısınma problemi yaşamazsınız. Üniversite okurken daha rahat, daha konforlu bir yaşam şekli isteyenlerdenseniz bütçenize uygun bir ev mutlaka bulursunuz. Ev tuttuğunuzda mutlaka kira sözleşmenizi noterden onaylatmanız gerekir zira bu konuda sonradan sıkıntı yaşamamanız için bu önemlidir.

Yurt dışı eğitim kararı almış her genç gibi siz de işinizi şansa bırakmayın ve Odessa üniversitelerine kayıt işlemleri için en profesyonel kuruluş olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşün. Pek çok şehrimizde merkez ofisleri olan firmadan alacağınız danışmanlık sayesinde bugüne kadar hayalini kurduğunuz muhteşem öğrenciliğinize adım atabilir, kariyer planları yapmaya başlayabilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!