Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Kimya

Kimya Bölümü

Üniversitede Kimya okumak için her yıl binlerce genç gece gündüz demeden ders çalışıyor ve dershanelere avuç dolusu paralar yatırıyorlar. Her yıl artan taban puanlar ve öğrenci sayısının çokluğu istenilen bölümde okumayı çoğu zaman zorlaştırıyor. Kimya bölümünde okumak isteyen ancak puanı yetmediği için hayal kırıklığı yaşayan gençler, bir sonraki yıl için yeniden hazırlık sürecine giriyorlar. Oysa bazı gençler kendilerine sunulan yurt dışı eğitim seçeneklerini kullanarak hem avuç dolusu paraları dershanelere yatırmıyor, hem zaman kaybetmiyor, hem de sınav stresinden kurtuluyorlar. Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Kimya bölümü Türk gençleri için yepyeni bir umudun adresi haline geldi. Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden birinde bulunan üniversite kapılarını gençlerimize açarak, onlara sınavsız bir lisans eğitimi fırsatı veriyor.

Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Kimya

Sürekli sınava girmekten bıkan gençler Avrupa’da okumanın eşsiz avantajlarına sahip oluyorlar ve bunun için çok cüzi miktarda harç ücretleri ödüyorlar. Kimsenin bütçesini zorlamayan harç rakamları dışında Ukrayna’nın genelindeki yaşam ucuzluğu da Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Kimya bölümünde okuyan gençlerin her türlü sosyal aktivitelerine zaman ve para bulmalarını da kolaylaştırıyor. Bu sayede hem Avrupa’da okuyan, hem Kimya bölümünde lisans eğitimi alan gençler, diğer öğrencilere göre daha çok avantaja sahip oluyorlar. Teorik derslerin yanı sıra uygulamalı derslerin de verildiği Kimya bölümünde saygın akademisyenler eğitim veriyorlar.

Ukrayna’daki popülerliğini yurt dışına da taşıyan okul, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olduğu için, gençler diğer üniversitelerle ortak yürütülen projelerde de görev alabiliyorlar. Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Kimya eğitimleri tamamen Bologna Eğitim Sistemi’ne uygun şekildedir.

İdealinizdeki Mesleğe Sahip Olun

Cazip rakamları ve gençlere sınavsız eğitim vermesiyle öne çıkan üniversitede Kimya bölümü okumak gerçekten şanstır. Tam donanımlı şekilde mezun olunan okuldan alınan diploma da Avrupa’daki pek çok ülkede iş fırsatı manasına gelmektedir. Gençler Rusça eğitim aldıkları için dile olan hakimiyetleri yurt dışında kolayca iş bulmalarına olanak sağlar. Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Kimya eğitimi almadan önce Rusça hazırlık eğitimi verilir ve gençlerin alanlarına daha hakim bir eğitim almaları için zemin hazırlanır.

Hiçbir şekilde sınava girilmeyen okulda başvuruda bulunmak için lise diplomasına sahip olmak ve 25 yaş altında olmak gerekiyor. Sağlık kurumlarından alınmış bir sağlık raporu da kayıt için gerekli evraklar arasında. Bunun dışında zaten son derece cüzi harç rakamları olduğu için Odessa Uluslararası Hümaniter Üniversitesi Kimya bölümü gençler için ayrı bir cazibeye sahip oluyor.

Başvuru ve kayıt işlemleri üniversite tarafından yetkilendirilmiş olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafında yapılıyor ve başka bir kurumla bu işlemler yapılamıyor. Eurostar danışmanları başvuru, kayıt işlemleri için gereken her türlü yazışma ve görüşmeyi gençler adına yaptıkları gibi, barınma, uçak bileti temini, eğitim sorunları gibi temel konularda da desteklerini esirgemiyorlar.