Odessa Nerede

Odessa Nerede, Odessa şehri Ukrayna'da yer almaktadır. Aynı zamanda Moldava'nın da sınır komşusudur. Ukrayna'nın karadeniz kıyısında bulunan bu şehir tam...

Odessa Nerede

Odessa Nerede, Odessa şehri Ukrayna’da yer almaktadır. Aynı zamanda Moldava’nın da sınır komşusudur. Ukrayna’nın karadeniz kıyısında bulunan bu şehir tam anlamıyla tatil ve eğlence için gidilebilecek bir yerdir. Şehir doğal güzellikleri ve modern yapısıyla birçok insanın dikkatini çekmektedir.

Odessa Nerede ? Türkiye ile saat farkı ne kadar ? sorularının cevabı ise; İstanbul’dan Odessa’ya uçuşlar ortalama 90 dakika sürer. Bunun yanında farklı bir seçenek ise İstanbul’dan kalkan ve ortalama 27-36 saat süren feribot seferleridir. Ukrayna’ya gidebilmek için 6 ay geçerli olan bir pasaportunuzun olması gerekir ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye girmeleri için vize almalarına dahi gerek yoktur. Odessa’nın havalimanı şehir merkezine 7km uzaklıktadır.

Havalimanından merkeze gitmek için, otobüs ve troleybüs seferleri bulunuyor bunların yanı sıra taksiler ile veya araç kiralayak gitmenizde mümkün. Şehir içinde tavsiye edilen ve en çok kullanılan toplu taşıma araçları otobüslerdir. Bu otobüsleri kullanmak için günlük biletlerin yanı sıra haftalık biletleride otobüs şöförlerinden veya büfelerden temin edebilirsiniz.

Bu şehir Ukrayna’nın en çok sevilen şehirlerinden biridir. Kütüphaneleri, tiyatroları ve müzeleriyle bir kültür merkezi haline gelmiştir. Şehir merkezinde bulunan Odessa Opera binası Ukrayna için oldukça önemlidir. Bu bina mimarisiyle, ihtişamıyla ve tarihi dolayısıyla Avrupa’nın en güzel birkaç opera binasından biridir. Burada düzenlenen ve diğer tiyatro salonlarında düzenlenen etkinliklere Odessa halkının büyük bir ilgisi vardır. Bu güzel şehirde üniversite okumakta bir hayli ilgi çekmektedir. Odessa Ukrayna’nın en iyi üniversitelerinden biridir.

Öğrenci Odaklı Eğitim

Üniversiteye Avrupa Ülkeleri’nden ve Türkiye’den birçok öğrenci gelmektedir. Üniversite öğrenci odaklı eğitim vermektedir. Üniversite’den mezun olan öğrenciler tam donanımlı bir şekilde eğitim hayatlarını tamamlarlar veya devam ederler. Verilen eğitimde diğer birçok üniversite ile kıyaslandığında daha ucuzdur.

Birçok öğrenci sınav stresi yüzünden eğitim hayatında başarısızlıklar yaşıyor ama bu şehirde etkinlikler, festivaller vb gibi öğrencilerin katılabileceği bir çok etkinlik bulunmaktadır. Bunların yanı sıra öğrenciler okulda iyi bir Rusça eğitimi alıyorlar. Öğrenci odaklı verilen eğitim ve alınan Rusça dil eğitimi sayesinde mezun olan kişilerin iş imkanları oldukça artıyor.

Odessa’nın sağladığı avantajlardan bir başkası ise verilen eğitimin uluslararası akreditasyona sahip olması. Bu sayede görülen dersler Avrupa ülkelerinde ve Türkiye’de geçerli sayılıyor yani dileyen öğrenciler mezun olduklarında farklı Avrupa ülkelerinde üniversitelere kolay bir şekilde kabul edilebiliyor.

Odessa için Odessa Nerede? Türkiye ile saat farkı ne kadar? gibi soruları birçok kişi sormaktadır. Sağlanan bu imkanlar ve ülkemize yakınlığı sayesinde dileyen öğrenciler istedikleri zaman Türkiye’ye gidebilir ve kısa bir süre içerisinde tekrar geri dönebilir.

Odessa’da okuyan öğrenciler ailelerini özlediklerinde çok büyük sorunlar yaşamazlar ve vize sorunu olmadan Ukrayna’ya giriş-çıkış yapabilirler. Sizde bu güzel şehirde iyi bir eğitim almak istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile hemen bize gelip diplomanız ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!