Odessa Yöresel Dansları

Odessa Yöresel Dansları, Ziyaretçilerin hayran kaldığı Odessa yöresel dansları turistlerin bölgeyi ziyaret etmelerinde önemli sebeplerden biridir...

Odessa Yöresel Dansları

Odessa Yöresel Dansları, Ziyaretçilerin hayran kaldığı Odessa yöresel dansları turistlerin bölgeyi ziyaret etmelerinde önemli sebeplerden biridir. Oldukça ilgi çekici olan halk dansları bölge, ülke ve şehir hakkında bilgi almak isteyen kişiler için oldukça etkilidir. Türkiye’de de halk oyunları çok önemlidir. Her bölgenin kendisine has oyunu, müziği ve figürleri vardır. Aynı durum Odessa’da da benzerlik göstermektedir. Nakışlarla bezeli geleneksel kıyafetler halk oyunları ile birleştiğinde gerçekten nefes kesmektedir. Kültürel çok sayıda organizasyona ev sahipliği yapan Odessa’da festivaller de önemli yer tutmaktadır. Yılın belli dönemlerinde ziyaretçiler bu gösterileri görebilmek için şehre akın ederler.

Karadeniz’e kıyısı olan Odessa yöresel dansları konusunda ülkemizin kıyı kesimiyle de benzerlikler göstermektedir. Bu yüzden şehre giden gençlerimiz kendilerini ülkeden hiç ayrılmamış gibi hissedebilirler. Bir akıma ülke değişikliği değil de, değişikliği yapılmış gibi bir hisse kapılmak oldukça normaldir. Coğrafi yakınlığımızdan ötürü halk danslarımız birbirine benzeyen motiflere sahiptir. Karadeniz kıyısında bulunan ülkelerin hepsi birbirleriyle etkileşim halinde olmuş ve tarihte iç içe geçmiştir. İstilalar, hakimiyetler, ortak kültürün oluşmasına büyük katkılarda bulunmuştur. Odessa da bir bakıma Karadeniz bölgesinin tüm özelliklerini gösteren şehirlerden biridir. Bugüne kadar değişerek gelen kültüründe hala Osmanlı izleri bakın şekle görülmektedir.

Kültürüne Hayran Olunacak Odessa

Savaşlar sonrasında büyük tahribatlar olan şehirde hala restorasyon çalışmaları yapılmaktadır. Yaşam şekli olarak, beslenme konusunda ülkemizle benzerlikler taşıyan Odessa yöresel dansları ile gelen herkesin beğenisini toplamaktadır. Bu danslar özellikle festivallerde görülebilir ama özel gösteriler de yapılmaktadır. Kültürel etkinliklerin hepsinde yerel dansların tanıtılmasına özen gösterilmektedir. Tarihine de, kültürüne de sahip çıkan Odessa’ya eğitim için gidenler tüm bu etkinlikler içinde kendilerini sürekli tatil yapan turistler gibi hissedebilirler. Değişik kültür saat aktiviteleri olan şehirde gençler yabancılık çekmezler ve kolay adapte olurlar. Yabancılık hissini ilk günlerde tamamen atan öğrenciler rahat ve konforlu bir eğitim sürecini de başlatmış olurlar.

Odessa kültürünü, tarihini daha yakından tanımak için şehri gezebilir, müzelerini ziyaret edebilir ve festivallerine katılabilirsiniz. Her köşesinden tarih çıkan şehirde öğrenci olmak gerçekten keyifli bir süreçtir. Ülkenin en iyi 20 üniversitesine ev sahipliği yapan Odessa’da sınavsız şekilde lisans eğitimi almak için başvuruda bulunabilirsiniz. Tanıdıkça daha da çok seveceğiniz bir şehir olan Odessa’da yaşam koşulları da oldukça ucuzdur. 2000 ile 3000 Dolar civarındaki üniversite harç bedelleri yüzünüzü güldürürken, aylık 300-400 Dolara temel ihtiyaçlarınızı gidermeniz de öğrencilik günlerinizi konfor içinde geçirmeniz anlamına gelir. Odessa yöresel dansları ve kültürel etkinlikleri için turist olarak da şehre gelebilir, iyice tanıdıktan sonra da eğitim başvurusunda bulunabilirsiniz.

Türklerle iç içe geçmiş ortak bir tarihi olan Odessa ile alakalı en doğru, en güncel bilgileri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek elde edebilirsiniz. Aynı şekilde okullarla alakalı kayıt işlemlerinizde de aynı danışmanlarla çalışarak işlemlerinizi en güvenilir yoldan halledebilirsiniz.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

 

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!