Ukrayna Üniversiteleri Rusça

Ukrayna Üniversiteleri Rusça, Avrupa’nın doğasıyla, deniziyle ve limanlarıyla herkesin dilinde dolaşan Odessa şehri her yıl yoğun şekilde turist...

Ukrayna Üniversiteleri Rusça

Ukrayna Üniversiteleri Rusça, Avrupa’nın doğasıyla, deniziyle ve limanlarıyla herkesin dilinde dolaşan Odessa şehri her yıl yoğun şekilde turist ağırlamaya devam ediyor. Denize kıyısı olan güzel şehrin her sokağından tarih fışkırır. Osmanlı hakimiyetinde de kalan şehirde farklı kültürlerin izlerini mimarı açıdan da görmek mümkündür. Şehirde görülmesi gereken çok fazla yer vardır. Turistik açıdan ilgi çektiği gibi, Türklerin de hiç yabancılık çekmeyeceği bir kenttir. Osmanlı izleri şehrin her yerinde görüldüğünden Türk öğrenciler Odessa şehrinde kendilerini bir nebze de olsun evlerindeymiş gibi hissedebilirler. Tarihi ve kültürü kadar eğlenceli olmasıyla da herkesin beğenisini kazanan şehrin ağaçlarla kaplı görüntüsü gerçekten büyüleyicidir. Son derece ekonomik koşullara sahip olması da elbette burada üniversite okumaya gelenler için büyük avantaj anlamına geliyor.

Ukrayna üniversiteleri Rusça / İngilizce hazırlık programı şehirdeki eğitim kurumlarına gelen yabancı öğrencilerin Rusça veya İngilizce öğrenerek eğitimlerini sürdürmelerine olanak sağlamaktadır. Okulların harç bedelleri çok düşük olduğu gibi hazırlık sürecinin ücretleri de gerçekten oldukça cüzidir. Bu programlar sayesinde öğrenciler hangi dili öğrenmek istediklerine karar vererek, eğitimlerini o dilde sürdürmektedirler.

Yabancı Dil Avantajına Sahip Olun

Odessa sahip olduğu 20 üzerindeki üniversitede de eğitim kalitesini daima ön planda tutmaktadır. Eğitimlerin tamamı Avrupa standartlarında verildiğinden burada okuyan gençler mezun olduklarında çok prestijli bir mavi diploma sahibi olurlar. Bu belge sayesinde Avrupa’da iş bulmaları kolaylaşır. Mavi diplomalar ülkemizde de tanınır olduğundan iş şansı gerçekten yüksektir. Ukrayna üniversiteleri Rusça/İngilizce hazırlık programı gençlerin mezun olduklarında en az 3 yabancı dile sahip olmalarını ve iş başvurularında öne geçmelerini sağlamaktadır. Ana dili gibi birden fazla dili konuşabilir hale gelebileceğiniz okullarda geleceğinizi istediğiniz gibi yönlendirme şansı bulacaksınız.

Odessa üniversitelerine başvuru yapmak oldukça kolay. Hemen hemen ülkenin her üniversitesinde olduğu gibi burada da gençlerinden istenen lise mezuniyetlerini gösteren bir belgedir. 25 yaş altında olmak ve sağlık raporu sunmak da gerekebilir ancak en önemli avantaj öğrencilerin hiçbir şekilde üniversite seçme sınavına girmiyor olmalarıdır. Ukrayna üniversiteleri Rusça/İngilizce hazırlık programı sayesinde eğitim dilini öğrenmek söz konusu olduğu için de herhangi bir dil sınavına girmek de gerekmez. Sadece istenen belgeleri götürerek dilediğiniz bölüm için kayıt yaptırabilir, hazırlık sınıflarından eğitiminize başlayabilirsiniz.

10 ay civarında süren Ukrayna üniversiteleri Rusça/İngilizce hazırlık programı için de ayrıca bir ücret ödenmektedir ancak okulların harçları gibi bu da oldukça cüzi bir rakamdır. Dil eğitimi esnasında gençlere matematik, fizik, tarih, bilgisayar, çizim, kimya gibi temel alanlarda da eğitimler verilmektedir. Bu dersler kişinin okumak istediği bölüme göre de düzenlenmektedir. Hazırlık programı zor olmasa bile öğrencilerin derslere mutlaka devam zorunluluğu bulunmaktadır. Odessa üniversiteleri için başvuru işlemlerinde danışmanlık hizmeti almak önemlidir. Bu konuda profesyonel hizmetlerinden yararlanmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilirsiniz.

#ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #yurtdışındaüniversiteeğitimi #ukraynaüniversite

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!